Avanti Grande

Oferte , sfaturi practice , idei de instalare

Avanti Grande

Mesajde daiwa » 03 Mar 2013 21:28

Salut tuturor.
am niste probleme cu o statie Avanti Grande 60 w si am rugamintea sa ma ajutati cu niste informati si eventual cum sa le rezolv.
sa incep cu o scurta introducere .-acum o saptamana am achizitionat statia impreuna cu o antena sirio 6000un convertor tp18 si cablurile necesare instalari ,respectivi de unde am cumparato(statia este noua si cu garantie)au instalato si a mers perfect dar au aparut problemele
1. nu pot folosi statia cu usa larg deschisa , (daca trag usa soferului la jumatate statie merge)
2.uneori statia functioneaza cand camionul este in mers alteori nu

in ambele cazuri statia intra in protectie afisind textul S HI
daiwa
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Mar 2013 21:07

Re: Avanti Grande

Mesajde alarmistul » 03 Mar 2013 21:57

Salutare,

Din detaliile pe care le dati ar trebui sa va adresati firmei instalatoare sau celor care v au vandut pachetul
Avatar utilizator
alarmistul
 
Mesaje: 154
Membru din: 07 Mar 2012 11:23
Localitate: Bucuresti

Re: Avanti Grande

Mesajde daiwa » 03 Mar 2013 22:20

asa as dori sa procedez dar..... timpul cand sunt ei la program sunt si eu si e stresanta al draq situatia cand dai o suma si nu poti profita de ce ti-ai propus :(

de asta am apelat pe acest forum poate este o solutie simpla si nu imi dau eu seama (acum statia functioneaza , dar cum intra cu camionul pe un drum mai rau intra din nou in protectie :( )
daiwa
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Mar 2013 21:07

Re: Avanti Grande

Mesajde alarmistul » 04 Mar 2013 13:23

Este o problema care se rezolva prin reparare sau montare, verificati partea de alimentare.
Avatar utilizator
alarmistul
 
Mesaje: 154
Membru din: 07 Mar 2012 11:23
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Statii CB

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron