Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Alarme , probleme , instalari , garantii

Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Mesajde Catalin89 » 06 Feb 2013 19:36

Poate sa ma ajute si pe mine cineva sa invat telecomenzile la sist de alarma.Eu am incercat pasii din carte si nu am reusit sa fac nimic
Catalin89
 
Mesaje: 1
Membru din: 06 Feb 2013 19:23

Re: Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Mesajde alarmistul » 08 Feb 2013 09:09

intra in sistemul de programare? ce anume nu merge din ce se da in manual ? cum faci programarea?
Avatar utilizator
alarmistul
 
Mesaje: 154
Membru din: 07 Mar 2012 11:23
Localitate: Bucuresti

Re: Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Mesajde b888bau » 25 Feb 2013 17:09

Si eu am aceiasi problema cu telecomenzile
intra in modul de progamare si cand apas butonul de pe telecomanda nu se intampla nimic
mentionez ca ledul de stare al alarmei si cel de pe senzorul de vibratii nu se aprind
b888bau
 
Mesaje: 5
Membru din: 25 Feb 2013 16:58
Localitate: Bucuresti Rahova

Re: Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Mesajde alarmistul » 25 Feb 2013 20:21

daca nu merge cu procedura data in manual ( vezi mai jos ), incearca sa schimbi telecomenzile, sa pui altele noi, posibil sa fie consumate, indiferent dacaledul telecomenzii se mai aprinde.

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""

22. Memorarea de noi telecomenzi
Apăsaţi pedala de frână, apoi introduceţi cheia în contact şi comutaţi-o din poziţia OFF în poziţia ON de 8 ori. Sirena va emite un semnal acustic, iar semnalizatoarele se aprind. Sistemul este acum în modul de memorare a unei noi telecomenzi. Apăsaţi oricare dintre butoanele telecomenzii, iar sirena va emite un semnal acustic. Operaţiunea de memorare a fost încheiată cu succes. Sistemul poate memora 4 telecomenzi. Trebuie să existe un interval de 5 secunde între doua memorări consecutive. După un interval de timp, sau după ce au fost memorate 4 telecomenzi, sistemul va ieşi din modul de memorare, acest lucru fiind confirmat de 3 semnale sonore ale sirenei si 3 semnale luminoase ale semnalizatoarelor.

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Avatar utilizator
alarmistul
 
Mesaje: 154
Membru din: 07 Mar 2012 11:23
Localitate: Bucuresti

Re: Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Mesajde b888bau » 25 Feb 2013 22:07

Deci am legat la alarma asa
+ - la unitatea alarmei
Alimentat goarna
+ contact
pedala frana
conectat senzor soc
led stare
buton mod valet
firul stereo sets la masa caroseriei
Im momentul de fata merge doar activat si dezactivat modul valet si initiat modul de programare al telecomenzilor numai ca nu le recunoaste
Si mai departe aveam nevoie sa ii dau comanda de deschis inchis din telecomanda sa masor sa identfic firele care trebuie sa le leg in modulul masinii
intrebarea mea este trebuie sa leg si semnalizarea luminoasa si contactii de la usi sau trebuia sa mearga si asa
b888bau
 
Mesaje: 5
Membru din: 25 Feb 2013 16:58
Localitate: Bucuresti Rahova

Re: Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Mesajde alarmistul » 26 Feb 2013 08:48

Bateriile de la telecomanda le-ai schimbat ?
ar fi ok sa legi si firul ptr contact usa.
Avatar utilizator
alarmistul
 
Mesaje: 154
Membru din: 07 Mar 2012 11:23
Localitate: Bucuresti

Re: Invatare telecomenzi Thunder CA 107

Mesajde b888bau » 26 Feb 2013 22:06

Am rezolvat problema am schimbat bateriile la telecomanda si acum merge multumesc pt ajutor
b888bau
 
Mesaje: 5
Membru din: 25 Feb 2013 16:58
Localitate: Bucuresti Rahova


Înapoi la Alarme

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron