Recomandare alarma

Alarme , probleme , instalari , garantii

Recomandare alarma

Mesajde danielliviu » 01 Apr 2012 17:47

Ce alarma recomandati pentru un Audi A4 din 2003?
Mai exact, ce alarma CAN?
Alarma vine deja configurata pe tipul de masina sau mai trebuie programata?

Multumesc.
danielliviu
 
Mesaje: 12
Membru din: 27 Mar 2012 20:43

Re: Recomandare alarma

Mesajde alarmistul » 02 Apr 2012 08:08

Alarma trebuie scrisa pe tip de masina si an de fabricatie. este modelul Viper 3901V, ptr instalatori avem preturi speciale...

la dvs ajunge gata programata.
Avatar utilizator
alarmistul
 
Mesaje: 154
Membru din: 07 Mar 2012 11:23
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare alarma

Mesajde aki » 26 Mai 2013 13:30

Salutare... sunt nou pe acest forum si am o mare dilema: sa dau banii pe un Viper 350HV pe care sa il pun pe un Sandero ,sau sa ma limitez la un MAAT, Hornet(= Avital, cum il "alinta" mai multe service-uri autorizate Dacia), sau alta recomandare de la voi?

Daca ma uit la ce poate un Viper imi este foarte greu sa renunt la ideea de a avea un astfel de sistem de alarma pe masina, dar ma gandesc ca am un Sandero si nu stiu daca merita sa dau atatia bani pe un sistem de alarma mai destept decat Sandero(dpdv al calculatorului de bord al Sandero). Asa ca, va rog, cine doreste sa imi faca si mie o recomandare de sistem de alarma pentru Sandero, care sa aiba si urmatoarele 3 functii(sau aproape de ele), sa nu se abtina:
1. Senzor antitractare / ridicare (sa nu raman fara roti)
2. Prevenireea alarme false(zgomote puternice provocate de tunete, animale, motoare - motocicleta, masini grele etc.)
3. Armare/dezarmare silentioasa

Am selectat din specificatiile Viper 350HV, 3 functii ale acestui sistem pe care le consider foarte utile pentru orice masina. Am inteles ca majoritatea sistemelor de alarma sunt dotate cu functii gen dublu-soc, avertizare, prezenta in perimetru..,dar nu stiu daca aceste trei functii enumerate mai devreme sunt pe toate sistemele de alarma..
aki
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Mai 2013 20:59

Re: Recomandare alarma

Mesajde alarmistul » 27 Mai 2013 07:36

Salutare, din punct de vedere al securitatii aproape toate alarmele fac acelasi lucru ( suna la lovituri, usa deschisa...), viperul este mai "special" ptr ca are mai multe functii pe care altele nu le au.
In general eu sunt "fan" maat, ca recomandare eu as merge pe maat 679 dar, daca tot te-ai hotarat la viper iti recomand modelul viper 350 plus.

daca ai si alte intrebari/nelamuriri te astept.
Avatar utilizator
alarmistul
 
Mesaje: 154
Membru din: 07 Mar 2012 11:23
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Alarme

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron